Cod Articol DO6112J021ACT
Protecția suprafeței Alte
Lățimea cheii (mm) 21
Lungime (m) 130
Protecție de izolare 1000 V Nu
Dimensiunea conexiunii 1/2 inch
Ambalat la 1
Specificații
Protecția suprafeței Alte
Lățimea cheii (mm) 21
Lungime (m) 130
Protecție de izolare 1000 V Nu
Magnetic Nu
Inserție hexagonală dublă Nu
Cu articulație Nu
Adâncimea cheii (mm) 24
Pentru șurubelniță cu impact Da
Testat VDE Nu
Marcă Action
Greutate pe bucată (g) 415.8
Codul mărfurilor
Type Impact Socket
Descriere
This 1/2" drive impact socket features a 21 mm wrench width and 130 mm length, ideal for fastening hexagonal nuts in industrial settings. Its robust construction ensures high-impact resistance and efficient torque transfer when used with impact screwdrivers. Key features: - Compatible with 1/2" drive impact screwdrivers - 21 mm wrench width for accurate nut engagement - 130 mm length provides extended reach - Wrench depth of 24 mm for secure grip - Surface treated for enhanced durability