Cod Articol DO1038-1-010ACT
Protecția suprafeței Alte
Lățimea cheii (mm) 10
Lungime (m) 65
Protecție de izolare 1000 V Nu
Dimensiunea conexiunii 3/8 inch
Ambalat la 1
Specificații
Protecția suprafeței Alte
Lățimea cheii (mm) 10
Lungime (m) 65
Protecție de izolare 1000 V Nu
Magnetic Nu
Inserție hexagonală dublă Nu
Cu articulație Nu
Adâncimea cheii (mm) 12
Pentru șurubelniță cu impact Da
Testat VDE Nu
Marcă Action
Greutate pe bucată (g) 84
Codul mărfurilor
Type Deep Impact Socket
Descriere
This 3/8" square drive socket features a 10 mm wrench width and 12 mm depth, providing precise engagement with hexagonal nuts for effective torque transfer. Its 65 mm length and impact-rated construction ensure durability and reliability in industrial and mechanical applications. Key features: - Connection size: 3/8" square drive - Wrench width: 10 mm, wrench depth: 12 mm - Length: 65 mm for versatile reach - Suitable for use with impact screwdrivers - Surface protection applied for enhanced durability