Cod Articol DO4010-0-053ACT
Protecția suprafeței Alte
Lățimea cheii (mm) 53
Lungime (m) 84
Protecție de izolare 1000 V Nu
Dimensiunea conexiunii 1 inch
Ambalat la 1
Specificații
Protecția suprafeței Alte
Lățimea cheii (mm) 53
Lungime (m) 84
Protecție de izolare 1000 V Nu
Dimensiunea conexiunii 1 inch
Magnetic Nu
Inserție hexagonală dublă Nu
Cu articulație Nu
Adâncimea cheii (mm) 35
Pentru șurubelniță cu impact Da
Testat VDE Nu
Marcă Action
Greutate pe bucată (g) 1433.25
Codul mărfurilor
Type Impact Socket
Descriere
This 1-inch Square Drive Socket offers precise torque transfer for hexagonal nuts, featuring a wrench width of 53 mm and a depth of 35 mm. With a total length of 84 mm, it is suitable for impact screwdrivers and built to withstand demanding industrial tasks. Key features: - Wrench width: 53 mm for secure nut engagement - Wrench depth: 35 mm for accessing deep-set fasteners - Length: 84 mm for versatile reach - Compatible with impact screwdrivers - Durable surface protection for extended service life