Cod Articol DO2012-1-016ACT
Protecția suprafeței Alte
Lățimea cheii (mm) 16
Lungime (m) 78
Protecție de izolare 1000 V Nu
Dimensiunea conexiunii 1/2 inch
Ambalat la 1
Specificații
Protecția suprafeței Alte
Lățimea cheii (mm) 16
Lungime (m) 78
Protecție de izolare 1000 V Nu
Magnetic Nu
Inserție hexagonală dublă Nu
Cu articulație Nu
Adâncimea cheii (mm) 17
Pentru șurubelniță cu impact Da
Testat VDE Nu
Marcă Action
Greutate pe bucată (g) 220.5
Codul mărfurilor
Type Deep Impact Socket
Descriere
This 1/2" square drive socket features a 16 mm wrench width and 17 mm depth, with a total length of 78 mm. It is suitable for fastening hexagonal nuts and compatible with impact screwdrivers, ensuring efficient torque transfer in demanding mechanical and industrial tasks. Key features: - Connection size: 1/2" square drive - Wrench width: 16 mm, depth: 17 mm - Length: 78 mm for extended reach - Surface protection: Other coating for durability - Impact screwdriver compatible for heavy-duty use