Referência DO4010-0-053ACT
Proteção da superfície Outro
Largura da chave (mm) 53
Comprimento (m) 84
Proteção de isolamento 1000 V Não
Tamanho da ligação 1 polegada
Embalado por 1
Especificações
Proteção da superfície Outro
Largura da chave (mm) 53
Comprimento (m) 84
Tamanho da ligação 1 polegada
Magnético Não
Inserção hexagonal dupla Não
Com articulação Não
Profundidade da chave (mm) 35
Para aparafusadora de impacto Sim
Testado por VDE Não
Marca Action
Peso por peça (g) 1433.25
Código pautal
Type Impact Socket
Descrição
This 1-inch Square Drive Socket offers precise torque transfer for hexagonal nuts, featuring a wrench width of 53 mm and a depth of 35 mm. With a total length of 84 mm, it is suitable for impact screwdrivers and built to withstand demanding industrial tasks. Key features: - Wrench width: 53 mm for secure nut engagement - Wrench depth: 35 mm for accessing deep-set fasteners - Length: 84 mm for versatile reach - Compatible with impact screwdrivers - Durable surface protection for extended service life